TAJOMSTVO VĎAKA KTORÉMU VYDRŽÍŠ V POSTELI 2x, 3x MOŽNO AŽ 5x, DLHŠIE AKO DOTERAZ.

Zisti ako pomocou jednoduchého triku, zvýši svoju výdrž v posteli NIEKOĽKONÁSOBNE. A už nikdy sa nebudeš musieť pozerať na sklamanú tvár tvojej partnerky!

Dokument si stiahlo už 1247 ľudí.

Predčasná ejakulácia môže byť frustrujúca a zahanbujúca pre každého muža. Štatistiky uvádzajú, že viac ako polovica mužov prežila v určitom období života niektorú formu predčasnej ejakulácie. Nemôžeme povedať, že existuje len jediná príčina tohto problému. Hlavnou z príčin býva spojenie s nejakým psychologickým faktorom. Naopak niektoré príčiny môžu mať hormonálny alebo fyziologický pôvod.

Psychické príčiny predčasnej ejakulácie

Veľké množstvo prípadov predčasnej ejakulácie je spojených s nejakou psychologickou príčinou. Zlé skúsenosti z prvých sexuálnych zážitkov, alebo sexuálne skúsenosti v skorom veku, môžu mať veľmi negatívny dopad na kontrolu vzrušenia a ejakulácie.

Ďalšou príčinou môže byť „ponáhľanie sa“ pri masturbácii v puberte. Mnoho chlapcov sa bálo, že ich pri masturbácii niekto pristihne, a preto sa snažili vyvrcholiť čo najrýchlejšie. Za predčasnou ejakuláciou môže byť teda len strach z pristihnutia, ktorý spôsobí predčasné vyvrcholenie pri sexe. Tento strach si muž prenáša aj do sexuálneho styku s partnerkou.

Po nevydarených sexuálnych stykoch s partnerkou vznikajú rôzne negatívne pocity viny a úzkosti. Tieto potom znižujú kontrolu nad vzrušením. Väčšina týchto pocitov je spojená práve so strachom z prichytenia „pri čine“.

Ďalšou príčinou môže byť dlhé odlúčenie partnerov. Pri zvýšenom sexuálnom napätí teda celkom prirodzene dochádza k rýchlej ejakulácii. Často sa stáva, že muž prežije príliš veľké vzrušenie a nie je schopný ustáť takúto vysokú dávku. Zjednodušene povedané – muž má nadbytok sexuálnej energie a túžby, ktorú nie je schopný spracovať. Táto energia sa jednoducho uvoľní prostredníctvom ejakulácie.

Taktiež vznikajú situácie, kedy muži trpia slabou erekciou (nepostaví sa im penis). Majú strach, že nedosiahnu alebo si neudržia erekciu počas celého pohlavného styku, a preto sa ponáhľajú za rýchlym vyvrcholením. Všetky tieto predsudky a tlak na ich psychiku spúšťajú v mužskom tele mechanizmy, aby čo najrýchlejšie vyvrcholili. Predčasná ejakulácia môže súvisieť aj s emocionálnym alebo stresovým vypätím, keď partneri vo vzťahu prežívajú kritické obdobie.

Fyziologické a iné príčiny predčasnej ejakulácie

Výnimočne existujú aj fyziologické príčiny, ktoré môžu spôsobiť rýchle vyvrcholenie u mužov. Môže to byť napríklad zvýšenie hladiny hormónov alebo neurotransmiterov v mozgu. Vyskytnúť sa môžu aj iné fyziologické príčiny, ktoré sme zdedili v génoch po našich predkoch.

Medzi telesné príčiny patrí zúžená predkožka alebo krátka uzdička penisu. To má za následok intenzívnejšie dráždenie. Tieto ťažkosti sa dajú ľahko odstrániť jednoduchým chirurgickým zákrokom. Ak ťažkosti s predčasnou ejakuláciou trvajú po celý život, pravdepodobne ide o biologický problém.

Rýchly výron semena sa môže vyskytovať u mužov každého veku, ale najviac sa vyskytuje u mladých mužov vo veku približne od 16 do 25 rokov. V týchto prípadoch zvyknú problémy ustúpiť s pribúdajúcimi rokmi, počas ktorých dospievajúci človek postupne nazbiera sexuálne skúsenosti.

Predčasná ejakulácia sa často vyskytne, keď si muž nájde novú partnerku. Taktiež záleží na tom, ako často muž masturbuje a kedy mal naposledy sex.

Nezáleží teda na príčine predčasnej ejakulácie, dôležitejšie je rozhodnutie riešiť tento svoj problém. Neriešenie tohto problému býva často spúšťačom pre:

  • depresiu,
  • nespavosť,
  • frustráciu,
  • návaly zlosti,
  • problémy vo vzťahoch a v práci,
  • problémy s erekciou,
  • a ďalšie.

Dnes existujú ľahko dostupné efektívne riešenia na odstránenie predčasnej ejakulácie. Ak sa chcete dozvedieť viac a dosiahnuť dobré výsledky spojené s trvalým odstránením predčasnej ejakulácie kliknite SEM. Je to jedno z najlepších  riešení vôbec dostupných na slovenskom trhu.

Prejsť na ďalšiu časť: [04/14] Ovládanie vzrušenia a predčasná ejakulácia

Zoznam všetkých častí seriálu o predčasnej ejakulácii:

[01/14] Čo je predčasná ejakulácia
[02/14] Ako predčasná ejakulácia ovplyvňuje partnerské vzťahy
[03/14] Príčiny predčasnej ejakulácie
[04/14] Ovládanie vzrušenia a predčasná ejakulácia
[05/14] Vplyv predčasnej ejakulácie na psychiku muža
[06/14] 7 tipov ako vydržať v posteli dlhšie už dnes večer
[07/14] Zníženie stresu môže pomôcť s predčasnou ejakuláciou
[08/14] Vplyv jedla na predčasnú ejakuláciu
[09/14] PC sval kontroluje vašu ejakuláciu
[10/14] Ako ovplyvňuje ejakuláciu hormón serotonín
[11/14] Možnosti liečby predčasnej ejakulácie
[12/14] Predčasná ejakulácia a návšteva sexuológa
[13/14] Ako predchádzať predčasnej ejakulácii
[14/14] Cvičenie pomáha pri problémoch s predčasnou ejakuláciou

Komentáre

Zanechaj komentár

Your email address will not be published.

TAJOMSTVO VĎAKA KTORÉMU VYDRŽÍŠ V POSTELI 2x, 3x MOŽNO AŽ 5x, DLHŠIE AKO DOTERAZ.

Zisti ako pomocou jednoduchého triku, zvýši svoju výdrž v posteli NIEKOĽKONÁSOBNE. A už nikdy sa nebudeš musieť pozerať na sklamanú tvár tvojej partnerky!

Dokument si stiahlo už 1247 ľudí.