TAJOMSTVO VĎAKA KTORÉMU VYDRŽÍŠ V POSTELI 2x, 3x MOŽNO AŽ 5x, DLHŠIE AKO DOTERAZ.

Zisti ako pomocou jednoduchého triku, zvýši svoju výdrž v posteli NIEKOĽKONÁSOBNE. A už nikdy sa nebudeš musieť pozerať na sklamanú tvár tvojej partnerky!

Dokument si stiahlo už 1247 ľudí.

Predčasná ejakulácia je v súčasnosti druhým najčastejšie sa vyskytujúcim sexuálnym problémom mužov. Až jeden z troch mužov udáva, že sa s týmto problémom počas svojho života stretol. O skutočne predčasnej ejakulácii však môžeme hovoriť v prípadoch, kedy k ejakulácii dochádza vždy, resp. takmer vždy v priebehu jednej až dvoch minút od penetrácie, pričom jej úmyselné oddialenie nie je možné. Ako dlho, je dosť dlho? Najlepšie je položiť si otázku, či situácia negatívne ovplyvňuje váš sexuálny život.

Príčiny predčasnej ejakulácie môžu byť jednak psychologické alebo biologické. Jednou z konkrétnych príčin môže byť príliš reaktívny nervový systém. Systém, ktorý riadi každú časť nášho tela. Nervový systém je sám o sebe jedna veľká kapitola, ale k priblíženiu spomenieme niektoré fakty, bez ktorých sa nepohneme.

Existuje niekoľko častí nervového systému a každý z nich plní svoje úlohy na inej úrovni. Keď hovoríme o nervovom systéme v súvislosti so sexom, je dôležité spomenúť tzv. autonómny nervový systém. Ten musíme rozdeliť na dva protipóly:

  • sympatikový nervový systém
  • parasympatikový nervový systém

Krátke vysvetlivky predtým ako budeme pokračovať.

Každá situácia, ktorú mozog vyhodnotí ako potencionálnu hrozbu uvedie telo do pozície „musím sa brániť, aby som prežil“. V rýchlosti je potrebné zhodnotiť svoje sily a pripraviť sa na „boj“ alebo „útek“. Obe rozhodnutia sprostredkuje sympatikový systém. Tento systém mobilizuje všetku potrebnú energiu tela s cieľom zabezpečiť prežitie a udržať telo v pohotovosti. Pripravuje telo na „boj“ alebo jednoduchšiu verziu riešenia problému „útek“.

Na druhej strane parasympatikový systém energiu šetrí. Je to relaxačná zložka celého systému, ktorá sa aktivuje keď nebezpečenstvo pominie a človek si môže dovoliť oddychovať.

Aký má súvis nervová sústava a predčasná ejakulácia

Nie sú to len negatívne situácie, na riešení ktorých sa autonómny nervový systém podieľa. Aktivovať ho dokáže aj pozitívne vzrušenie. Kategória, do ktorej vo väčšine prípadov spadá aj sex. Tu je však nutné spomenúť jednu dôležitú výnimku. Zatiaľ čo obyčajne celú stresovú situáciu ovládne len jedna zložka systému – keď sa aktivuje sympatikový nervový systém, vypne sa parasympatikus a opačne, počas sexuálneho vzrušenia oba tieto systémy neustále „bojujú“.

Ako sme povedali, parasympatikový systém sa aktivuje v čase, keď je človek uvoľnený, teda relaxuje. To predstavuje čas na začiatku sexu, resp. obdobie začiatku sexuálneho vzrušenia. V tomto čase relaxujú okrem iného aj cievy v oblasti panvy, dochádza k ich rozšíreniu. Týmto spôsobom sa vytvorí viac miesta pre pritekajúcu krv. Preplnenie ciev spôsobí stvrdnutie penisu – erekciu a posunutie semenníkov bližšie k telu. Súčasne parasympatikus udržuje napätie svalov na takej úrovni, aby nedošlo k otvoreniu „ventilu“ a k ejakulácii. V tom istom čase je však aktivovaný aj sympatikový nervový systém, ktorý stimuluje prostatu a svaly k ejakulácii. Za normálnych okolností je parasympatikus natoľko v prevahe, že ejakuláciu dokáže oddialiť k spokojnosti všetkých zúčastnených.

S postupom času, keď vzrušenie narastá – zvyšuje sa krvný tlak, srdcová frekvencia a rýchlosť dýchania – kontrolu nad situáciu začne preberať sympatikus. Mozog ako hlavné centrum všetkých rozhodnutí, vyšle jednosmerný lístok so správou pre sympatikus. Po tom ako povolenie bolo doručené, sympatikus zaháji proces ejakulácie a pre tento moment „vyhráva“ nad parasympatikom v podobe ejakulácie, ktorá je vo väčšine prípadov spojená s orgazmom.

Ejakulácia prebieha v dvoch štádiách. V prvom štádiu sa semeno dostane zo semenníkov k báze penisu. To je tzv. „bod z ktorého niet cesty späť“, počas ktorého muž cíti, že už bude ejakulovať a ani pri všetkej snahe to nejde zastaviť. V druhom štádiu prebehne niekoľko kontrakcií svalov v oblasti panvy, ktoré zabezpečia samotnú ejakuláciu, teda vystreknutie semena.

Zo spomenutého vyplýva, že centrálnu úlohu v procese predčasnej ejakulácie bude mať parasympatikový nervový systém. Kľúčom k zabezpečeniu čo najdlhšej výdrže je teda udržanie parasympatika vo velení čo najdlhšiu možnú dobu. Veľký vplyv na to, ktorá zložka bude v prevahe má psychická pohoda.

Súvislosť s hormónmi

Jedným z ďalších možných dôvodov predčasnej ejakulácie je systém hormónov. Konkrétne budeme hovoriť o serotonínedopamíne. V skratke to funguje nasledovne. Zvýšená hodnota dopamínu urýchľuje ejakuláciu, kým zvýšená hodnota serotonínu ju naopak odďaľuje. Aby sa telo týmito látkami nepresycovalo, ako zvyčajne aj v tomto prípade má na to systém. Ak stúpne hladina dopamínu, klesne hladina serotonínu a opačne. Počas sexu je v najideálnejšom prípade len o niečo vyššia prevaha serotonínu.

Hranica ich ideálneho pomeru je však veľmi tenká. Ak hladina dopamínu poklesne až príliš nízko, serotonín oddiali erekciu aj ejakuláciu úplne. Táto cesta potom smeruje k najčastejšiemu sexuálnemu problému – k erektilnej dysfunkcii. Aj tu teda platí, že všetkého s mierou.

P.S.: V prípade, že chcete poznať pokročilé metódy a techniky na oddialenie ejakulácie zhrnul som ich v prémiovom programe Majster v posteli. Ak sa chcete navždy zbaviť predčasnej ejakulácie a v posteli vydržať minimálne toľko, aby vaša partnerka dosiahla orgazmus. KLIKNITE SEM a zmeňte navždy váš sexuálny život.

Komentáre

Zanechaj komentár

Your email address will not be published.

TAJOMSTVO VĎAKA KTORÉMU VYDRŽÍŠ V POSTELI 2x, 3x MOŽNO AŽ 5x, DLHŠIE AKO DOTERAZ.

Zisti ako pomocou jednoduchého triku, zvýši svoju výdrž v posteli NIEKOĽKONÁSOBNE. A už nikdy sa nebudeš musieť pozerať na sklamanú tvár tvojej partnerky!

Dokument si stiahlo už 1247 ľudí.