Recenzia knihy Príťažlivosť od Michala Kopeckého

Nezvyknem robiť recenzie na knihy, ale po prečítaní knihy Príťažlivosť som mal akúsi potrebu podeliť sa o svoje pocity so svetom :)

Autorom je Mišo Kopecký – zakladateľ najpopulárnejšieho slovenského blogu o mužoch, ženách a vzťahoch – akozbalit.sk

Na začiatok musím pochváliť obálku, ktorá sadla na túto knihu ako riť na šerbeľ. Ďalej príjemne ma v úvode prekvapil návod, ako dostať z tejto knihy čo najviac. Ešte som o ňom nepočul a je skvelý, pretože sa dá aplikovať v podstate na každú knihu.

Kniha nie je o tom ako zbaliť ženu a ani o tom, ako ju dostať do postele. Aj keď po aplikovaní konceptu príťažlivosti v konečnom dôsledku budeš mať viac žien a sexu :)

Prečo sa vyspala s tým kreténom a nie so mnou?

Túto otázku si denne položí mnoho chlapov. A presne na ňu dostaneš odpoveď :)

Dávno sa mi nestalo, že som sa pri čítaní knihy toľkokrát zasmial.

Smial som sa na sebe. Pretože som mal pocit, že Mišo niekedy opisoval môj život a situácie, ktoré som zažíval v minulosti so ženami dosť často aj ja. Dovolím si tvrdiť, že mnoho chlapov sa v knihe nájde.

Postupom života som sám prišiel na to, aké chyby som robil pri ženách. A viem, že keby som tieto informácie vedel skôr, mohol som si ušetriť mnoho trápenia :)

 • Pochopíš prečo neuspeješ, keď za ňu budeš stále platiť na rande, kupovať jej darčeky a stavať ju na piedestál ako bohyňu a ona sa potom na teba aj tak vykašle a skončí s nejakým „hajzlíkom“.
 • Pochopíš prečo je dobré byť „zlým chlapcom“.
 • Pochopíš čo ženy naozaj priťahuje a nie je to tučné bankové konto.
 • Pravdepodobne sa ti zbúra niekoľko mýtov o vzťahoch medzi mužom a ženou.
 • A mnoho ďalšieho…

Je to doslova praktický návod na to, čo funguje a čo nefunguje na ženy.

Mišo nevynašiel koleso. Prišiel na to, čo vie dnes už mnoho chlapov, ktorí ženy priťahujú :) Spísal to jasne a zrozumiteľne do podrobného návodu. V podstate pomenoval tie vlastnosti, ktoré dnes mnohým chlapom chýbajú ako soľ.

Kniha je písaná ľahko stráviteľným štýlom a číta sa vážne dobre. Má 18 kapitol a 248 strán.

Čo sa mi najviac páčilo?

Koncepty alebo myšlienky, ktoré Mišo popisuje v knihe príťažlivosť považujem za základ fungovania vo svete vzťahov. Najviac ma zaujalo asi toto:

 • Systém hodnôt.
 • Zdravé sebavedomie a vykračovanie z komfortnej zóny.
 • Taktika nezáujmu.
 • Koncept piatich žien.
 • Šťastný nezadaný.
 • Zlý a dobrý chlapec 80/20.
 • Ženy a emócie.
 • Orientácia hlavne na seba a nie na ženy.
 • Nedostupnosť a neistota

Vždy sa snažím vziať si z knihy aj to, aký je autorov pohľad na svet. Z tejto knihy vidím, že Mišo si toho v živote veľa preskákal a počas toho nazbieral mnoho skúseností a bola by veľká škoda, keby si to nechal len pre seba. Mám naozaj dobrý pocit z toho, že sa o svoje myšlienky a skúsenosti delí so svetom a tým pomáha chlapom aj ženám.

Záverečné slovo:

Nájdeš tam podrobný návod ako priťahovať ženy úplne prirodzene bez nejakých naučených trikov a manipulácie. Túto knihu by som zaradil ako povinnú literatúru, pre všetkých chlapov. Nezáleží na veku. Vhodná je hlavne pre tých, ktorí nemajú so ženami mnoho skúseností a roky sa trápia ako bútľavé vŕby a trčia vo friendzone.

Niekto si týmto obdobím možno potrebuje prejsť sám, ale prečo márniť roky života vymýšľaním kolesa na novo. Ja osobne mám rád skratky a čo by som dal za to, keby som túto knihu dostal keď som mal osemnásť :)

>>> Knihu Príťažlivosť si môžeš kúpiť TU <<<

P.S: ku knihe sú ešte 3 skvelé bonusy v podobe videí…

P.P.S: Zaujímavosť je, že je to prvá kniha od Miša Kopeckého a bola napísaná za 10 dní.

P.P.P.S: Buď chlap, makaj na sebe a nepchaj sa ženám do zadku :)

Komentáre

Zanechajte komentár

* Povinné polia