2. časť – Ako predčasná ejakulácia ovplyvňuje partnerské vzťahy

2. časť – Ako predčasná ejakulácia ovplyvňuje partnerské vzťahy
5 (100%) 1 vote

Predčasná ejakulácia môže byť pre partnerov veľkým problémom. Hlavne vtedy, ak chcú mať dvaja zamilovaní sex až po svadbe. Uspokojivý sexuálny život hrá obrovskú rolu a je základným pilierom šťastného vzťahu medzi mužom a ženou. Neriešenie tohto problému môže viesť k pomalému rozpadu manželstva. Dlhodobý neuspokojivý sexuálny život býva príčinou nevery. Potom je už len krôčik k rozvodu.

Efektívna komunikácia môže byť doslova záchranným kolesom v takejto situácii. Ale pre mužov je extrémne ťažké hovoriť o predčasnej ejakulácii so svojou partnerkou. Pri takomto rozhovore muži cítia hanbu. Vždy keď priznajú, že nevedia kontrolovať svoju ejakuláciu, znamená to pre nich, že utrpela ich mužnosť – už nie sú ozajstnými chlapmi. Avšak nehovoriť o tomto probléme s partnerkou je časovaná bomba a obvykle to ešte zhorší. Neporozumenie, zranené city a zlosť dokonca ešte viac zhoršujú predčasnú ejakuláciu.

Na evolučnej úrovni sex vytvára to, čo vedci nazývajú „spájanie párov“. Toto spájanie je veľmi dôležité pre zdravý a úspešný vzťah. Počas sexu a najmä počas orgazmu sa uvoľňujú chemické látky, ako oxytocín a dopamín. Vďaka týmto látkam vzniká medzi partnermi akési puto. Pri orgazme odhalíme svoju tvár, :) a tým dávame najavo partnerovi, že máme u neho pocit istoty a dôvery, čo zvyšuje medzi partnermi citovú väzbu, ktorá puto medzi nimi ešte viac posilňuje. Keď muž nie je schopný poskytnúť partnerke orgazmus, obaja partneri prichádzajú o toto „partnerské puto“. Namiesto toho cítia obaja sklamanie a negatívne pocity z nedosiahnutého uspokojenia.

Predčasná ejakulácia môže spôsobiť aj to, že muž sa začne sexu vyhýbať, keďže pri tom cíti hanbu. Nechce sa vystavovať negatívnym emóciám a sklamaniu, ktoré pri tom prežíva. Nadobudol pocit, že nedokáže sexuálne uspokojiť svoju partnerku a radšej sa celkom vyhýba sexu. Potom môže vzniknúť veľmi zvláštna situácia, že muž odmieta sex, aj v prípade, keď ho o to žena požiada. Väčšina mužov o tomto probléme nie je schopná hovoriť. Štatistiky sexuológov tvrdia, že len dvaja z desiatich mužov nájdu odvahu ísť k lekárovi. Dlhodobé vyhýbanie sa sexu, alebo vzťahu so ženami, môže viesť k depresii, ale určite to nie je riešenie problému s predčasnou ejakuláciou.

Muži vo väčšine prípadov nie sú schopní diskutovať o svojich problémoch, zvlášť o sexuálnych. Už z princípu nechcú, aby niekto pochyboval o ich mužnosti. V partnerskom vzťahu by sa ale mal naučiť so svojou partnerkou komunikovať aj o takýchto veciach. Netreba hovoriť o každom intímnom detaile predčasnej ejakulácie, ale je dôležité aspoň načať túto tému. Na druhej strane, by aj partnerky mali byť veľmi trpezlivé a chápavé. Tí, ktorí nabrali odvahu hovoriť so svojou partnerkou o tomto probléme, majú omnoho vyššie percento úspechu pri jeho vyriešení.

Pre mužov trpiacich predčasnou ejakuláciou odporúčam elektronickú knihu Majster v posteli. Vďaka poznatkom z tejto e-knihy až 99 % mužov sa veľmi jednoducho dokáže zbaviť predčasnej ejakulácie a prirodzene vydržať v posteli o 10 – 30 minút dlhšie. Je to jedna z najlepších metód na odstránenie problémov s predčasnou ejakuláciou.

Prejsť na ďalšiu časť: [03/14] Príčiny predčasnej ejakulácie

Zoznam všetkých častí seriálu o predčasnej ejakulácii:

[01/14] Čo je predčasná ejakulácia
[02/14] Ako predčasná ejakulácia ovplyvňuje partnerské vzťahy
[03/14] Príčiny predčasnej ejakulácie
[04/14] Ovládanie vzrušenia a predčasná ejakulácia
[05/14] Vplyv predčasnej ejakulácie na psychiku muža
[06/14] 7 tipov ako vydržať v posteli dlhšie už dnes večer
[07/14] Zníženie stresu môže pomôcť s predčasnou ejakuláciou
[08/14] Vplyv jedla na predčasnú ejakuláciu
[09/14] PC sval kontroluje vašu ejakuláciu
[10/14] Ako ovplyvňuje ejakuláciu hormón serotonín
[11/14] Možnosti liečby predčasnej ejakulácie
[12/14] Predčasná ejakulácia a návšteva sexuológa
[13/14] Ako predchádzať predčasnej ejakulácii
[14/14] Cvičenie pomáha pri problémoch s predčasnou ejakuláciou

Komentáre

Zanechajte komentár

* Povinné polia